Безпека в Інтернеті

Інтернет-технології стали природною складовою життя дітей і сучасної молоді. Комп'ютер є не тільки розвагою, але й засобом спілкування, самовираження та розвитку особистості.

Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів дитини і сприяє її додатковій освіті, спонукає до кмітливості, привчає до самостійного розв'язання задач.

Всесвітня мережа також задовольняє потребу підлітків у лідерстві. Діти, які добре знають комп’ютер та Інтернет, більш адекватно оцінюють свої здібності та можливості, вони більш цілеспрямовані та кмітливі. Щоб повноцінно орієнтуватись у віртуальному просторі, дитині треба вчитися структурувати великі потоки інформації, дотримуючисьосновних правил безпеки в мережі.

Використання Інтернету є безпечним, якщо виконуються основні правила:

Захистіть свій комп'ютер

Регулярно оновлюйте операційну систему.

- Використовуйте антивірусну програму.

- Застосовуйте брандмауер.

- Створюйте резервні копії важливих файлів.

- Будьте обережні при завантаженні вмісту.

- З обережністю розголошуйте особисту інформацію.

- Думайте про те, з ким розмовляєте.

- Пам'ятайте, що в Інтернеті не вся інформація надійна і не всі користувачі відверті.

- Використовуйте фільтри для доступу в Інтернет.

Законам необхідно підкорятися навіть в Інтернеті.

- При роботі в Інтернеті не забувайте піклуватися про інших так само, як про себе.


Посібники, які Міністерство пропонує використовувати батькам і педагогам для навчання дітей безпечному користуванню Інтернетом:

1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків / І. Литовченко, С. Максименко, С Болтівець [та ін.]. – К.: ТОВ "Видавничий будинок «Аванпост-Прим»”, 2010. – 48 с. (http://online-bezpeka.kyivstar.ua).

2. Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.

3. Пам’ятка для батьків "Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок”, розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі (http://www.moral.gov.ua/news/311/).

4. Посібник із безпеки та захисту в Інтернеті

5. "Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі" Кочарян А.Б., Гущина Н.І., Навчально-методичний посібник для загальноосвітніх навчальних закладів

6. "Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі" Посібник для батьків, Інститут психології ім. Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України, "Київстар"

Кiлькiсть переглядiв: 573